Sanatçı Olma Kuralları ve Şartları

PerEXP Teamworks’de sanatçı olabilmek belli kurallar ve şartlar içermektedir. Bu kurallar ve şartlar aşağıdaki başlıklarda açıklanmıştır. Eğer “Sanatçı olma kuralları ve şartları”nı kabul ediyorsan “Kayıt Ol” sayfasından sanatçılık adına başvuru yapabilirsin.

PerEXP Teamworks’de sanatçı olabilmek belli kurallar ve şartlar içermektedir. Bu kurallar ve şartlar aşağıdaki başlıklarda açıklanmıştır. Eğer “Sanatçı olma kuralları ve şartları”nı kabul ediyorsan “Kayıt Ol” sayfasından sanatçılık adına başvuru yapabilirsin.

PerEXP Teamworks sanatçı olma kuralları ve şartları

Kişisel bilgilere dair kurallar

 • Kayıt Ol” formunda ad ve soyad bilgisi sizi temsil etmesi adına ve ek bir doğrulamaya ihtiyaç duyulmaması adına kimlikte yazdığı gibi doldurulmalıdır.
 • PerEXP Teamworks’ün sanat topluluğunda yer alabilmek için 14 yaş ve üzeri (14+) olmanız gerekmektedir. “Kayıt Ol” formunda bu yaş doğum tarihi (Gün-ay-yıl) şeklinde belirtilmelidir. (Belirli inisiyatifler tanındığı durumlar tecrübeye bağlı gerçekleşebilir.)
 • PerEXP Teamworks ana uğraştığın alanlarla alakalı belirli tecrübeler bekler. Ancak bu opsiyoneldir. (Örn. pixelart)

Profil kuralları

 • Profilinizdeki fotoğraf size ait olmalıdır: Yapılan eserin size ait olduğunun doğrulanması adına profil fotoğrafınızın size ait olması önemli bir noktadır. Profil fotoğrafının koyulmak istenmediği durumlarda PerEXP Teamworks’ün standart avatar fotoğrafları tercih edilebilir.
 • WordPress profilindeki görünürdeki adınız gerçek adınız ve soyadınızdan oluşmalıdır: Yapılan eserler PerEXP Teamworks’ün websitesinde belirli yerlerde sergilenecek ve bunların sizin adınıza sergilenmesi için PerEXP Teamworks size davet yollayacaktır. Bu davetten sonra kayıt olma aşamasında WordPress profilinizdeki adınız gerçek hayatta kullandığınız ad-soyad olmalıdır. (Kendinizi temsil ediyorsunuz.)
 • WordPress profilinizin hakkımda bölümü dolu olmalıdır: WordPress kullanıcı profilinizdeki About Me (Hakkımda) bölümünün dolu olması zorunludur. (Okurlar sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak isteyebilir.)

NOT: PerEXP Teamworks bünyesinde bulundurduğu bünyesinde yer alan sanatçıların kendilerini temsil etme noktasında kişiye referans kuvveti sağlayacak adımlar konusunda profil bilgilerinin tamamen dolu olmasını şart koşmaktadır.

Eser sunma kuralları

 • Öncelik olarak kişilerin veya grupların daha iyi koordine edilebilmesi amacıyla Discord community‘e kişilerin veya grupların dahil olması gerekmektedir. Bu kişi veya grup ile PerEXP Teamworks arasında etkileşim kurmak için şarttır.
 • Üretilen içeriklerden ve içeriklerde çıkan reklamlardan üyeler için herhangi bir ticari kazanç söz konusu değildir ve bu konuda hak talebinde bulunulamaz. PerEXP Teamworks yalnızca içeriğinizi sunmak ve refere etme üzerine avantaj sunar.
 • Yapılan eserler herhangi bir telif durumu barındıramayacak derecede özgün olmalıdır. Esinlenilen içerikler kesinlikle bir parantez içinde ne tür bilgi kullanıldığı ile link şeklinde belirtilmelidir. (Kopya içerik olması durumunda uyarısız uzaklaştırma işlemi uygulanmaktadır.)
 • Sunulan eserin bir adı ve açıklaması olmalıdır.
 • Bir tasarım/çizim işinde birden fazla kişi yer alıyorsa bu kişiler bunu belirtmeli ve çalışma sırasına göre yüzdelik bir biçimde bunu belirtmelidir. Belirtilen yüzdeliğe göre emek karşılığının ağır basmasından dolayı sistemsel olarak yüzdesi fazla olan sanatçı öne çıkarılır.
 • PerEXP Teamworks kişisel sergilerde bulundurulan sanat eserlerini makalelerinde yer vermeyi atıfta bulunmak kaydıyla seçebilir. Atıfta bulunduğu durumda kişisel eser sahibine bu durum iletilir. Akademik makalelerde & sosyal medyada atıftan ötürü ve eserin linklendirilmesinden ötürü eser sahibi daha geniş bir kitleye hitap edebilme olanağı kazanmış olur.
 • Herhangi bir size ait olmayan bir içeriğin paylaşımın yayınlanmasının yapılması adına bir talep gönderilmesi durumunda PerEXP Teamworks yönetimi tarafından süresiz olarak uzaklaştırılmakta ve içeriğin bir telife sahip olması durumunda çok daha ağır yaptırımlar içerebilen durumların uygulanmasının da yolu da açılabilmektedir. (Çok boyutlu bir durumda izinsiz içerik kullanımından hukuki süreç başlatılır.)

NOT: PerEXP Teamworks kullandığı yönetim maili (info.perexpteamworks@gmail.com) ile eseriniz veya sanatçılığınız üzerine size bildiri gönderebilir. Bu noktada maillerinizin bildirimlerini sürekli olarak açık tutmanız önemlidir. Herhangi bir yetersizlik durumunda size tekrardan mail yoluyla bu durum bildirilir.

 • Yapılan içeriğinin herhangi bir uygunsuz durum barındırmaması gerekmektedir. (Uygunsuz durum kapsamında bulunan bazı örnekler: Siyasi ve terörizm içeren içerik, herhangi bir kurum veya kuruluşun reklamını içeren içerik, pornografi, özel bilgilerin yer aldığı içerik vb.)
 • Yayınlanması istenilen eser Submit an Artwork (Veya Discord) sayfasına gönderilir ve eser editör ve yönetim onayından geçtikten sonra uygun zamanda websitede yayınlanır.
 • Herhangi bir sanatçı 3 uyarı alması veya gönderilen ve belirli zaman içinde karşılık verilmesini gerektiren maillere cevap verilmemesi durumunda PerEXP Teamworks’den uzaklaştırılır.
 • Herhangi bir sanatçının PerEXP Teamworks bünyesinden ayrılması durumunda eserleri sergileyen kişi adına aynı şekilde kalmaya devam eder. Eser kaldırma talepleri her eserde bulunan geribildirim widget’ından belirli spesifik sebepler (Sanatçı adına problem oluşturan durumlar) dışında oluşturulamaz.

Topluluk kuralları

 • PerEXP Teamworks üyelerine karşın esnek bir tarz benimser ve ekip kültürünü bunun çerçevesinde oluşturur. Bu kültürü korumak ve sürdürmek amacıyla tüm üyelerin kabul etmiş olduğu “PerEXP Teamworks Discord Topluluğu Kuralları ve Şartları” bulunmaktadır. Toplulukta bulunan yazar ve sanatçılar başta olmak üzerine bu kural tüm üyeleri kapsamaktadır. Kuralların herhangi bir ihlali yaptırımla sonuçlanmaktadır. (Bu kural tüm TWs topluluklarını kapsamaktadır.)
 • TWs Team Management & Tasking” yapılarına zarar verici herhangi reaksiyon ve aksiyonun sergilenmesi inisiyastife bağlı yaptırımlarla sonuçlanmaktadır.
 • PerEXP Teamworks’ün topluluklarında paylaşılan herhangi sesli veya yazılı datanın TWs’in toplulukları ve grupları dışında bir mecraya açılması yasaktır. (NDA)

NOT: PerEXP Teamworks’de “Kayıt Ol” başvuru formunu doldurmakla birlikte bu şartları tamamen kabul etmiş sayılırsınız. Herhangi bir kural güncellemesinde bundan tüm PerEXP Teamworks bünyesinde bulunan sanatçılar haberdar edilir.

2 comments
 1. Geri bildirim: Community Network
 2. Geri bildirim: Verified Badges

Leave a Comment

Related Posts
Total
0
Share