Verified Badges

Verified Badges, PerEXP Teamworks’ün belirli tanınırlık-yetkinlik seviyesine sahip kişilerin doğrulanmasını ve ayırt edilmesini amaçlamaktadır. Kişinin bulunduğu kategoriye göre profile rozet atamayı ve kişilerin ayırt edilmesi amacıyla rozetin ne sebebiyle verildiğini ifade eder.

Verified Badges, PerEXP Teamworks’ün belirli tanınırlık-yetkinlik seviyesine sahip kişilerin doğrulanmasını ve ayırt edilmesini amaçlamaktadır. Kişinin bulunduğu kategoriye göre profile rozet atamayı ve kişilerin ayırt edilmesi amacıyla rozetin ne sebebiyle verildiğini ifade eder.

Verified rozetleri

Rozetler kendi içerisinde bulunulan kategoriye göre ne sebebiyle verildiğine bağlı olarak çeşitlere ayrılmaktadır.

Mavi verified rozeti

Verified : Mavi rozetli doğrulandı rozeti kişinin belirli tanınırlık seviyesine sahip bir kullanıcı olduğunu ifade etmektedir. Bu tanınırlık seviyesi PerEXP Teamworks’den bağımsız olabilir. Bu kategoride bulunan kişiler profillerinde ve içinde yer aldığı yazılarda (Biyografi) rozeti gözükecek şekilde ayarlanır.

Verified

This account has been verified by PerEXP Teamworks as a public figure.

Verified rozetlerinin ne sebeple verildiği açılır pencere fonksiyonunun kullanılması ile beraber gözükmektedir.

Sarı verified rozeti

Verified : Sarı rozetli doğrulandı rozeti kişinin belirli tanınırlık seviyesine sahip bir kuruluş (Marka, işletme, organizasyon, kurum) olduğunu ifade etmektedir. Bu tanınırlık seviyesi PerEXP Teamworks’den bağımsız olabilir. Bu kategoride bulunan kuruluşlar profillerinde ve içinde yer aldığı yazılarda (Biyografi) rozeti gözükecek şekilde ayarlanır.

Verified

This account has been verified by PerEXP Teamworks as a establishment.

Verified rozetlerinin ne sebeple verildiği açılır pencere fonksiyonunun kullanılması ile beraber gözükmektedir.

Kırmızı verified rozeti

Verified : Turuncu rozetli doğrulandı rozeti kişinin belirli yetkinlik seviyesine sahip bir kullanıcı olduğunu ifade etmektedir. Bu kategoride bulunan kullanıcı profillerinde ve içinde yer aldığı yazılarda (Biyografi) rozeti gözükecek şekilde ayarlanır. Bu rozet kişinin PerEXP Teamworks noktasında ulaşılabilir ve geri dönüt verebilir bir yetkinlik seviyesine sahip bir personel olduğunu yansıtmaktadır.

Verified

This account has been verified by PerEXP Teamworks as a staff member.

Verified rozetlerinin ne sebeple verildiği açılır pencere fonksiyonunun kullanılması ile beraber gözükmektedir.

Verified Badges kuralları ve şartları

  • Kişi veya kuruluşun PerEXP Teamworks’de içerik sunabilme uygunluğu söz konusudur.
  • Paylaşılan içeriğe göre Makale Yazarı Olma Kuralları ve Şartları ve Tasarımcı Olma Kuralları ve Şartları yazılarındaki kuralları kabul etmiş sayılır.
  • Kişi ya da kuruluş hesabının dikkate değer olması ve PerEXP Teamworks’de içerik sunulabilir olması açısından değerlendirme yapılır. Bu noktada kişi ya da kuruluşun dikkate değer medya içeriklerinde (APA referans sistemine göre referans edilebilecek içerikler) birden fazla kere atıfta bulunulmuş bir şekilde yer alması gerekmektedir.

Referans olarak gösterilebilecek içerikler bir haber kaynağı, makale, bulunduğunuz alandaki yeriniz, sosyal medya konumunuz veya Wikipedia sayfası olabilmektedir. Herhangi bir website yazısı veya blog yazısı tek başına referans değeri taşımamaktadır.

  • Doğrulamaya sunulan hesabın otantik olması yani içeriklerinin ve kişiye aidiyetinin belgelendirilebilir olması gerekmektedir. Bu noktada temasa geçilebilir resmi website doğrulaması, resmi bir e-posta adresi doğrulaması, resmi sosyal medya adresleri doğrulaması veya gerektiği halde kimlik doğrulaması talep edilebilir. Bu gereklilikler kuruluş ya da kişiye bağlı değişkenlik gösterebilir.

Bilinen sosyal medyalarda doğrulanmış olmanız doğrulanabilir olduğunuz anlamına gelse bile bu kesinlikle doğrulanacağınız anlamına gelmemektedir.

  • Doğrulanma talebinde bulunan kişi ya da kuruluşun WordPress hesabı ile PerEXP Teamworks’e bağlantı kurması gerekmektedir. Bu aşama kişi ve PerEXP Teamworks yetkilisinin iletişiminde yapılır.

Verified rozeti nasıl alınır?

Rozetler kendi içerisinde bulunulan kategoriye göre ne sebebiyle verildiğine bağlı olarak belirli koşullar neticesinde PerEXP Teamworks Staff ile iletişim içinde olarak verilmektedir.

Verified rozeti PerEXP Teamworks’ün iletişim yollarından birisi olan Contact Us veya info.perexpteamworks@gmail.com yolları kullanılarak veya Staff ile iletişim halinde olarak talep edilebilir. Bu konudaki gereklilikleri Staff’ın belirttiği yönergelere bağlı olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Verified rozeti PerEXP Teamworks’ün Community Network programına dahil olma (Tanınırlık şartı söz konusu) ya da herhangi onaylı bir kuruluşun yer almasına bağlı olarak tanınan bir rozet olmasıyla PerEXP Teamworks Staff (Yönetim üyesi) tarafından sağlanır. Bu konudaki temas Contact Us veya info.perexpteamworks@gmail.com yolları kullanılarak yapılabilir. Bu konudaki gereklilikleri Staff’ın belirttiği yönergelere bağlı olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Verified rozeti yetkin derecede PerEXP Teamworks’ün Staff ekibinde yer alan kişilere atanan roldür. Rol bir tanınmışlık değil iletişime geçilebilecek bir yetkinliği sembolize etmektedir. Bu rolün ataması PerEXP Teamworks CEO’su tarafından yapılır.

Bir kişi ya da kuruluşun mevcut durum esas alınarak birden fazla rozet sahibi olabilmesi mümkündür. (Örn. Blue Verified – Red Verified)

1 comment

Leave a Comment

Related Posts
Total
0
Share