Follow
Subscription Form

Team

PerEXP Teamworks’ün çekirdek ekibini görmeye ne dersin? Bu sayfada PerEXP Teamworks’ün tüm çekirdek ekibine erişmekle birlikte onları tanıyabilmen adına rumuzları, rolü/rolleri, onların kendi dilinden yazdıkları hakkında kısımları ve iletişim bilgileri yer alıyor. Hemen incelemeye ne dersin?

  1. Team Members
  2. Members

Team Members

<strong>Murat Kaan Önsel</strong> (Kurucu, yönetici, editör, yazar)<br>
Murat Kaan Önsel (Kurucu, yönetici, editör, yazar)

Merhaba, ben Murat Kaan Önsel. Ben bildiklerini ve öğrendiklerini tüm dünya ile paylaşmayı seven ve anlatmaktan zevk alan bir kişiliğe sahibim. Nörobilim, psikiyatri ve biyoloji ile çok yakından ilgiliyim. 2020’un sonlarına doğru makale yazmakla başladığım bu serüvene ilk başta farklı bir website bünyesinde başladım. Birtakım sorunlar nedeniyle tamamen benim çatım altına gelişen kişisel makale websitem olan PerEXP‘yi 2021’in Şubat ayında kurdum. Yaklaşık 45 adet amatör makale ile birlikte bu işi ekip işine daha profesyonel olmak amacıyla taşımak istemememin sonucu olarak 2021’in yazında PerEXP Teamworks‘ü kurdum. PerEXP Teamworks ekibini resmen hayata geçirdikten sonra detaylı ve akıcı makaleler mottomuza uygun olarak ekip arkadaşlarımla birlikte makaleler vermeye başladım. Sonrasında bunu akademisyenlerle birlikte çalışarak daha üst boyuta taşıdım. Gelecekte uğraştığım bu projeleri NCBI, APA ve NIH gibi kurum ve kuruluşlarda çalışarak daha üst seviyeye taşımak istiyorum. Bu noktada amacım her ayrıntının anlamlandıralabildiği ve karanlıkta kalan her bilginin açığa çıktığı bir bilim elde etmek! (Bunun için bir laboratuvar kurmayı planlıyorum.) 2022’nin başında ise bu serüvene dergi ve website tasarımları ile ilgilenmek için bir tasarımcı ekibi kurarak PerEXP Studio‘yu kurdum. İlk başta bu kuruluşu PerEXP Teamworks bünyesinde kurmayı planlasam da tasarımcı ve çizerleri tanıtmak ve onların da eserlerini sergilemek adına kapsamını genişlettim ve daha kapsamlı bir kuruluş haline getirdim.


<strong>Bektaş Yiğit Kaplan</strong> (Yönetici, editör, yazar)<br>
Bektaş Yiğit Kaplan (Yönetici, editör, yazar)

Merhabalar ben Yiğit, 16 yaşındayım. Rus edebiyatı ve bilimsel amaçlı kitaplar okumak, satranç oynamak, araştırmalar yapmak, kısacası çok yönlü olup birden fazla alanda kendimi geliştirmek en büyük hobimdir. Şu an tam karar vermiş olmasam da ileride biyoloji ve evrim temelli bir bölüm okumayı, üniversite için imkan bulamazsam da çeşitli yerlere girişimlerde ve yatırımlarda bulunmayı düşünüyorum. İngilizcem B2-C1 seviyelerinde, amacım Almancamı da bu seviyelere getirebilmek. Pozitif bilimler haricinde felsefe ve tarih gibi konulara da değer veririm.


<strong>Mert Efe Aydın</strong> (Yönetici, tasarımcı)<br>
Mert Efe Aydın (Yönetici, tasarımcı)

Selam! Ben Mert Efe Aydın. Kendimi özetlemem gerektiği söylendi. Çoğunlukla müzik, basketbol ve oyunlarla ilgilenen sıradan enerjik bir lise öğrencisiyim. Boş zamanlarda çizim yapar ve geliştirmeye çalışırım. Bilim kurgu filmlerine de bayılırım. Normal sıradan bir insanım.


<strong>Osman Asım Korkmaz</strong> (Yazar)<br>
Osman Asım Korkmaz (Yazar)

Merhaba ben Asım! Bilimsel araştırma yapmayı, okumayı, düşünmeyi ve bunu çevremle paylaşmayı çok seviyorum. Felsefe, üzerine zaman harcamayı en sevdiğim ve en çok ilgim olan alan. Gelecek ile ilgili planlarım ise şöyle: Kesinlikle araştırmayı ve üzerine yazı yazmayı çok sevdiğim şu anlık sadece hobim diyebildiğim bu dallar ile meşgul olmak, bu konularla ilgili bir iş yapmak istiyorum.


<strong>Yavuz Selim Doğutekin</strong> (Yazar)<br>
Yavuz Selim Doğutekin (Yazar)

Merhaba, ben Yavuz Selim D.. Alanlarım psikiyatri, psikoloji ve psikopatoloji. Bu alanlarda doçentlere, uzmanlara danışarak kendi klinik tecrübelerimi birleştiriyorum. Terapide gördüğüm ve öğrendiğim bilgileri makalelerimde de bulunduruyorum. Bu şekilde verimli bir sonuç elde ederek makaleler veriyorum.


<strong>Teamworks Management</strong> (Yazar, bot)<br>
Teamworks Management (Yazar, bot)

PerEXP Teamworks’ün yönetim ekibi tarafından onaylanmış makaleleri içeren PerEXP Teamworks yönetiminin resmi yayın hesabıdır.

Members

<strong>Onur Efe Can</strong> (Mentör, yazar)<br>
Onur Efe Can (Mentör, yazar)

Selamlar! Ben Onur Efe. Ilık bir Eylül sabahı İzmir’de doğdum. Çok küçük yaşlardan beri üstünde çalıştığım Astrofizik; kozmoloji, astronomi ve teorik fizikte kendime bir kariyer çizdim. Aldığım sayısız eğitim ve seminerin ardından, yapılan yetkinlik belgelendirmelerinde bilgimi kanıtladım. Son birkaç yıldır yaptığım sanal, yazılı; sözlü anlatım ve yayınlarda birçok insana ilham kaynağı oldum. Şu aralar özel bir üniversitede öğretim danışmanlığı yapmakla beraber kendi kitabım üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. PerEXP Teamworks’de de bulunmama sebep olan başta kurucumuz Murat’a ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Unutmayın; uzay siz onun içinde olduğunuz için güzel.


<strong>Yağız Çevik</strong> (Çevirmen, yazar)<br>
Yağız Çevik (Çevirmen, yazar)

Merhabalar, ismim Yağız. Genellikle yarış ve motorsporları ile alakalı yazılar okur, bunlarla alakalı araştırmalar yaparım. Bu konular kesinlikle hobim ve bundan ötürü de bununla alakalı oyunlar oynayıp, yayınlar da yapıyorum.


<strong>Nurefşan Çelik</strong> (Yazar)<br>
Nurefşan Çelik (Yazar)

Merhabalar ismim Nurefşan. Araştırmayı, okumayı ve yeni bilgiler öğrenmeyi seviyorum. Sanatın her dalı ilgimi çekse de resim, fotoğrafçılık, tiyatro ve müzik en çok ilgilendiğim alanlar. Sanat tarihiyse uzun zamandır meraklısı olduğum bir alan.


<strong>Esma General</strong> (Yazar)<br>
Esma General (Yazar)

Adım Esma. Ortaokulun ilk yıllarında başladığım sanat serüvenine hala devam etmekteyim. Sanatın resim dalında yağlı boya, karakalem; müzik dalında enstrüman ve ses alanıyla ilgili iken sporun ise voleybol ağırlıkta olmak üzere futbol, basketbol, okçuluk, golf, yüzme gibi birçok dalıyla az çok ilgilenmişliğim var fakat resmin yeri bende apayrı. Her zaman kendisine çekti beni. Bana bakmakla görmek arasındaki farkı, perspektifi, şekilleri, gölgeleri, ölçüleri öğretti. Bana zor bir gelecek kazandıracak olsa bile asla yolumdan şaşmadım. İstediğimin peşindeyim. Yaşadığım coğrafyada sanata eskisi kadar verilmeyen değeri topluma geri kazandırmak yeni neslin görevi. Ben ise üstüme düşeni yapmaya çoktan başladım. Desteğini esirgemeyen umudunu yitirmemiş insanları artık her yerde görmek için sabırsızlanıyorum.


<strong>Miray Bilgi Karaca</strong> (Yazar)<br>
Miray Bilgi Karaca (Yazar)

Merhaba ben Miray, astronomi ile ilgili makaleler yazıyorum, PerEXP Teamworks’de bulunma sebebim yaptığımız takım işi ve samimi ortamı. Güzel işler ortaya çıkarmak istiyorum.


<strong>Serhat Mete Göktaş</strong> (Yazar)<br>
Serhat Mete Göktaş (Yazar)

Selam! ben Serhat özellikle astronomi ve astrofizik alanları ile ilgiliyim kişisel olarak kendi blog sitem ve YouTube kanalım vardı. PerEXP Teamworks’e katılmak için davet edildiğimde sevindim. Çünkü bir ekip olarak çalışmak ve ortaya bilimsel geçerliliği olabilecek yazılar koymak mükemmel bir şey olur benim için. Bu yüzden bende bu ekibe katılmaya karar verdim. buradan Rock-Metalcilere selamlar!


<strong>Salih Ateş Tokhay</strong> (Yazar)<br>
Salih Ateş Tokhay (Yazar)

Merhaba, ben Ateş -lakap olarak Profesör’ü tercih ederim-. Fizik, matematik, zooloji gibi alanlarda amatör olarak makale yazarlığı yapıyorum. Makale yazıp insanları bilgilendirmek bir yaşam felsefesi benim için. Hayattaki gayemin insanoğlunu bir adım öteye taşımak olacağını düşünüyorum. Meraklı biriyim. Her an, her yerde, her şeyi merak edebilirim. Bu kadar araştırmanın ve bu kadar bilginin de temelinde bu yatıyor zaten. Kitap okumayı, belgesel izlemeyi, satranç oynamayı ve küpler -zekâ küpleri- ile uğraşmayı çok seviyorum. Kendimi geliştirmek benim için bir hobi. Aynı zamanda bir İstanbul Beyefendisiyim.


<strong>Ceylin İnce</strong> (Yazar)<br>
Ceylin İnce (Yazar)

Selam ben Ceylin! 9 yaşımdan beri deli gibi kitap okuyan bir insanım. Geçmişte her türlü sporla, sanat dalıyla uğraşmama rağmen her şeyden fazla sıkılan bir insan olduğum için kendimi tanımlayabileceğim tek bir kavram yok. Belki de bu beni daha fazla alanda bir şeyler araştırmaya iten şeydir. Yıldızlar, gezegenler, karadelikler her zaman fazla sıra dışı ve bu kadar sıkıcı gördüğüm hayatta var olamayacak kadar ilgi çekici geldiğinden uzun süre bu alanda geliştirdim kendimi. Daha sonra biraz daha kendimi keşfetmemle beraber bu alanın benim için hobiden öteye geçemeyeceğini fark edip resim, fotoğrafçılık, oyunculuk gibi sanatsal alanlara yöneldim. YouTube’da iki ay gibi bir sürede beş binden fazla kitleye ulaştım, şu an devam etmememe rağmen blog hesabımdan yaptıklarımı paylaşmaya devam ediyorum. Bunu söylemek için hala erken olabilir fakat gerçekten mutlu olacağım işi buldum sanırım : )