Follow
Abonelik Formu

Makale Paylaşma Sistemi Nasıl İşliyor?

PerEXP Teamworks yeni gelenler için ve sistemi kavramış olanlar için iki ayrı makale paylaşma sistemini içeren bir yapıya sahiptir. Bu makalemizde bu yapıyı iki ayrı başlık şeklinde ele alarak açıklıyoruz

PerEXP Teamworks yeni gelenler için ve sistemi kavramış olanlar için iki ayrı makale paylaşma sistemini içeren bir yapıya sahiptir. Bu makalemizde bu yapıyı iki ayrı başlık şeklinde ele alarak açıklıyoruz.

Yeni gelenler için işleyen makale paylaşma sistemi

PerEXP Teamworks içinde yalnızca bir ekip barındırmaz, birden fazla ekip barındırır. Bundan ötürü gelen kişi ya da kişiler ya öncelikle var olan ekiplerden birine dahil olmalı ya da yeni bir ekip kurarak ilk adımı atmalıdır. (Her iki seçenekte de aktif yetkili desteği sunulur, yazının devamında anlatılıyor.) Interviewer’lar “Makale yazma yönergeleri“, “Ekip olma yönergeleri ve sunduğumuz misyon” ve “Makale paylaşma sistemi nasıl işliyor?” adlı COMMUNITY makalelerimizi detaylı bir şekilde sunar. PerEXP Teamworks sizin tecrübenizi/becerinizi ölçmek adına takım arkadaşınız ile beraber size bir araştırma konusu tanır. Bu süreçte yetkili ekibimiz bu süreçte araştırma yazısındaki hataları, yetersizlikleri nasıl daha iyi yapılabileceği noktasında bizzat kişinin/kişilerin yanında bulunarak aktif destek sunarlar. Bu şekilde kişiler hem makale yazma anlayışını (Akademik taraf) edinmiş olacaklar hem de ekipsel tecrübeyi edinerek ekip faaliyetlerinde bulunmak ve bu anlayışı sürekli geliştirmek adına sürekli çabalamış olacaklardır. Aynı şekilde mevcut standartlardan ödün verilmemiş olunacaktır. İlk makalelerin paylaşımı gibi durumlarla PerEXP Teamworks yönetimi ilgilenir. Bunun için herhangi bir direct message uygulaması (Örn: WhatsApp, Discord) kullanılıp document belge (Örn: Google document) olarak paylaşılabilen uygulamalar yoluyla makaleler herkese açık bir şekilde yönetim ekibine iletmelidir. Yönetim ekibi editör onayından ve düzenlemesinden geçen makaleleri inceler ve yayınlanıp yayınlanmayacağını belirledikten sonra eğer yayınlanacak ise Discord community üzerinden events şeklinde tarih belirler. Eğer herhangi bir yetersizlik durumu olmuşsa bunu info.perexpteamworks@gmail.com mail adresinden geri dönüt şeklinde bildirir.

Sistemi kavramış olanlar için makale paylaşma sistemi

PerEXP Teamworks sistemini kavrayan ve standartlarını PerEXP Teamworks derecesine yükselten kişiler belli sistemlerin yapısını ve nasıl kullanacağını bilen kişiler olmalıdır. Bu sistemler:

• WordPress profilinize direkt olarak “Log In” sayfasından erişebilirsiniz. Buradan kendi profilinizi ve yetkinizin size sağladıkları ile belli başlı düzenlemeler yapabilirsiniz.

• Bir makale “Submit an Article” sayfasından gönderilir. Özellikle tüm düzenlemenin editör tarafından yapılması talep ediliyorsa (Genelde tercih edilmesinin yanında her zaman yapılır ancak ön düzenleme kişi tarafından yapılabilir.) bu “Submit an Article” sayfasından yapılmalıdır. Yönetim ekibi editör onayından ve düzenlemesinden geçen makaleleri inceler ve yayınlanıp yayınlanmayacağını belirledikten sonra eğer yayınlanacak ise Discord community üzerinden events şeklinde tarih belirler. Eğer herhangi bir yetersizlik durumu olmuşsa bunu info.perexpteamworks@gmail.com mail adresinden geri dönüt şeklinde bildirir.

• Haftalık olarak makale üzerine rapor verilmeli ve bu “Report” sayfasından yapılmalıdır. Bu rapor genel düzeni sağladığından ve her hafta kontrol edilen önemli bir faktördür.

NOT: PerEXP Teamworks’de düzen hakkında sorularınız varsa bunu COMMUNITY makalelerini okuyarak, sayfaları okuyarak ya da direkt olarak yetkili ekibimiz ile iletişime geçerek sorunuzu bildirebilirsiniz.

1 comment

Yorum Yap

Related Posts
Total
0
Share