Follow
Subscription Form

Tasarımcı Olma Kuralları ve Şartları

PerEXP Teamworks’de tasarımcı olabilmek belli kurallar ve şartlar içermektedir. Bu kurallar ve şartlar iki ayrı başlık altında açıklanmıştır. Eğer “Tasarımcı olma kuralları ve şartları”nı kabul ediyorsan “Application for Design” sayfasından yazarlık adına başvuru yapabilirsin.

PerEXP Teamworks’de tasarımcı olabilmek belli kurallar ve şartlar içermektedir. Bu kurallar ve şartlar iki ayrı başlık altında açıklanmıştır. Eğer “Tasarımcı olma kuralları ve şartları”nı kabul ediyorsan “Application for Design” sayfasından tasarımcılık adına başvuru yapabilirsin.

PerEXP Teamworks tasarımcı olma kuralları ve şartları

Kişisel bilgilere dair kurallar

• “Application for Design” formunda ad ve soyad bilgisi sizi temsil etmesi adına ve ek bir doğrulamaya ihtiyaç duyulmaması adına kimlikte yazdığı gibi doldurulmalıdır.

• PerEXP Teamworks’ün tasarım ekibinde yer alabilmek için 14 yaş ve üzeri (14+) olmanız gerekmektedir. “Application for Design” formunda bu yaş doğum tarihi (Gün-ay-yıl) şeklinde belirtilmelidir. (Belirli inisiyatifler tanındığı durumlar tecrübeye bağlı gerçekleşebilir.)

• PerEXP Teamworks aynı şehirde yaşayan kişiler arasındaki etkileşimi artırmak adına sizden yaşadığınız şehir (Eyalet-il-ilçe) hakkında bilgi sahibi olmayı şart koşmaktadır.

• PerEXP Teamworks belirli durumlarda (Örn: ekstrem) sana ulaşmak adına belirli bilgilere ihtiyaç duyar. “Application for Design” formunda bunlar mail ve telefon numarasıdır.

• PerEXP Teamworks ana uğraştığın alanlarla alakalı belirli tecrübeler bekler. Ancak bu opsiyoneldir. (Örn. pixelart)

Profil kuralları

• WordPress profilinizdeki fotoğraf size ait olmalıdır: Yapılan tasarımın size ait olduğunun doğrulanması adına profil fotoğrafınızın size ait olması önemli bir noktadır.

• WordPress profilindeki görünürdeki adınız gerçek adınız ve soyadınızdan oluşmalıdır: Yapılan tasarımlar PerEXP Teamworks’ün websitesinde belirli yerlerde sergilenecek ve bunların sizin adınıza sergilenmesi için PerEXP Teamworks size davet yollayacaktır. Bu davetten sonra kayıt olma aşamasında WordPress profilinizdeki adınız gerçek hayatta kullandığınız ad-soyad olmalıdır. (Kendinizi temsil ediyorsunuz.)

• WordPress profilinizin hakkımda bölümü dolu olmalıdır: WordPress kullanıcı profilinizdeki About Me (Hakkımda) bölümünün dolu olması zorunludur. (Okurlar sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak isteyebilir.)

NOT: PerEXP Teamworks bünyesinde bulundurduğu bünyesinde yer alan tasarımcıların kendilerini temsil etme noktasında kişiye referans kuvveti sağlayacak adımlar konusunda profil bilgilerinin tamamen dolu olmasını şart koşmaktadır.

Tasarım yapma kuralları

• Öncelik olarak kişilerin veya grupların daha iyi koordine edilebilmesi amacıyla Discord community‘e kişilerin veya grupların dahil olması gerekmektedir. Bu kişi veya grup ile PerEXP Teamworks arasında etkileşim kurmak için şarttır.

• PerEXP Teamworks bir gönüllülük projesidir. Yazılan makalelerde ve websitede yayınlanan reklamlara, görüntülenmelere vb. gibi para kazanma faaliyetlerinden tasarımcılar herhangi bir hak talebinde bulunamaz. Kazanılan ücretler yüksek oranda PerEXP Teamworks ve PerEXP Studio kuruluşları için kullanılmaktadır. PerEXP Teamworks yalnızca referans ve belli başlı kolaylıklar gibi avantajlar sunmaktadır. Bunun için COMMUNITY makalelerini inceleyebilirsiniz.

• PerEXP Teamworks’de yayınlanan tasarımlar herhangi başka website veya sosyal mecrada yayınlanmamalıdır. Kendi sosyal medyalarınızda tanıtma şeklinde paylaşmak bu kapsam dışında olmaktadır. (PerEXP Teamworks yönetimi telif durumlarını engellemek amacıyla bu şekilde bir kuralı gerek görmüştür.)

• Yapılan tasarımlar herhangi bir telif durumu barındıramayacak derecede özgün olmalıdır. Esinlenilen içerikler kesinlikle bir parantez içinde ne tür bilgi kullanıldığı ile link şeklinde belirtilmelidir. (Kopya içerik olması durumunda uyarısız uzaklaştırma işlemi uygulanmaktadır.)

• Yapılan tasarımlar aynı zamanda PerEXP Studio’nun For PerEXP Teamworks kategorisinde de yayınlandığı için (Sizin adınıza) yapılan tasarımın bir adı ve açıklaması olmalıdır. Bu noktada PerEXP Teamworks’ün yönetim ekibi ile beraber çalışılmalıdır.

• Bir tasarım/çizim işinde birden fazla kişi yer alıyorsa bu kişiler bunu belirtmeli ve çalışma sırasına göre yüzdelik bir biçimde bunu belirtmelidir. Belirtilen yüzdeliğe göre emek karşılığının ağır basmasından dolayı sistemsel olarak yüzdesi fazla olan tasarımcı/çizer öne çıkarılır.

• Herhangi bir size ait olmayan bir içeriğin paylaşımın yayınlanmasının yapılması adına bir talep gönderilmesi durumunda PerEXP Teamworks yönetimi tarafından süresiz olarak uzaklaştırılmakta ve içeriğin bir telife sahip olması durumunda çok daha ağır yaptırımlar içerebilen durumların uygulanmasının da yolu da açılabilmektedir. (Çok boyutlu bir durumda izinsiz içerik kullanımından hukuki süreç başlatılır.)

NOT: PerEXP Teamworks kullandığı yönetim maili (perexpteamworksmanagement@gmail.com) ile tasarımınız veya tasarımcılığınız üzerine size bildiri gönderebilir. Bu noktada maillerinizin bildirimlerini sürekli olarak açık tutmanız önemlidir. Herhangi bir yetersizlik durumunda size tekrardan mail yoluyla bu durum bildirilir.

• Yapılan içeriğinin herhangi bir uygunsuz durum barındırmaması gerekmektedir. (Uygunsuz durum kapsamında bulunan bazı örnekler: Siyasi ve terörizm içeren içerik, herhangi bir kurum veya kuruluşun reklamını içeren içerik, pornografi, özel bilgilerin yer aldığı içerik vb.)

• Herhangi bir tasarımcının her ay en az 3 içeriği (Tasarım) PerEXP Teamworks’e kazandırması gerekir. Ekstrem durumlarda (Tasarım) sürecinin uzaması, kişisel durumlar vb.) süreç uzatılabilir. Bu tasarım süreci haftalık bir şekilde “Report” sayfasından haftalık bir şekilde kendine verilen kod/kodlarla ile beraber her hafta rapor vermelidir.

• Tasarım kurallarına ek olarak “Ekip olma yönergeleri ve sunduğumuz misyon” adlı yazımızda ele aldığımız kurallara ve tavsiyelere de uyulması gerekir. Bu kuralları PerEXP Teamworks’de bir ekip kurarken veya bir ekibe katılırken size bu konuda yetkili bir kişi detaylı bir şekilde anlatmış olacaktır.

• Yayınlanması istenilen tasarım “perexpteamworksmanagement@gmail.com” mail adresinden gönderilir ve tasarım editör ve yönetim onayından geçtikten sonra uygun zamanda websiteye yerleştirilir.

Gönderim şekli örneği

Aşağıdaki taslak kullanılıp perexpteamworksmanagement@gmail.com mail adresine gerekli bilgiler doldurulup yollanabilir. PerEXP Teamworks yönetimi bu bilgiler noktasında istenilen içeriğe yönelik verdiği yönergelerle bu bilgilerin doldurulmasına yardımcı olmaktadır.

İçerik adı:

İçerik açıklaması/hikayesi:

İçerik etiketleri:

Yapılan tasarım: (Dosya şeklinde yükleyiniz örn: jpeg, png)

Bu tasarım “” tarafından PerEXP Teamworks ve PerEXP Studio’da sergilenmesi adına PerEXP Teamworks kuralları çerçevesindeki şartlar kabul edilerek mail yoluyla onayınıza sunulmuştur.

PerEXP Teamworks tarafından size verilen kod:

• Herhangi bir tasarımcı 3 uyarı alması veya gönderilen ve belirli zaman içinde karşılık verilmesini gerektiren maillere cevap verilmemesi durumunda PerEXP Teamworks’den uzaklaştırılır.

• Herhangi bir tasarımcının PerEXP Teamworks bünyesinden ayrılması durumunda mevcut yapılan tasarımı/tasarımları da PerEXP Teamworks bünyesinde kalmaya devam etmektedir. Bu noktada tasarımlar için kurallar uygulanmaya devam etmektedir ve kendi sosyal medyalarınızda özet hali hariç herhangi bir yerde paylaşılamaz. (Herhangi bir websitede bu makaleye yönelik paylaşım yapılamaz.) Bununla beraber PerEXP Teamworks’den ve PerEXP Studio‘dan kaldırılmasını talep edememektedir. Sonradan herhangi bir telif hakkı talep edemez. Ancak PerEXP Teamworks’de ve PerEXP Studio’da yayınlanan tasarımlar için sizin adınız görünmeye devam eder.

NOT: PerEXP Teamworks’de “Application for Design” başvuru formunu doldurmakla birlikte bu şartları tamamen kabul etmiş sayılırsınız. Herhangi bir kural güncellemesinde bundan tüm PerEXP Teamworks bünyesinde bulunan tasarımcılar haberdar edilir.

Total
0
Shares

Leave a Reply

Previous Article

Ekip Olma Yönergeleri ve Sunduğumuz Misyon

Next Article

Talamus

Related Posts
Total
0
Share